1. Wypożyczalnia Samochodów Partner Cars
  2. >> Blog
  3. >> 5 zalet średnio- i długoterminowego wynajmu samochodów
Wynajem auta na firmę – co warto wiedzieć
21 maja 2020
Opel – wynajem samochodów znanej marki
17 czerwca 2020
Show all

5 zalet średnio- i długoterminowego wynajmu samochodów

Wynajem samochodów staje się coraz bardziej popularny, i to nie tylko ten wakacyjny, krótkoterminowy, ale także średnio- i długoterminowy, kierowany do firm i osób prywatnych. Jakie zalety ma wynajem średnio- i długoterminowy samochodów i dlaczego warto z niego skorzystać? Poznaj jego atuty z Partner Cars!

Relatywnie niskie koszty

Każdy, kto chciał kupić nowy samochód, prosto z salonu, wie, że jego wartość szybko spada, a ceny są bardzo wysokie, przez co nie każdy może sobie pozwolić na tak duży, jednorazowy wydatek, a dodatkowo mało kto chce decydować się na obciążający kredyt na wiele lat. Dlatego też alternatywą jest wynajem średnio-/długoterminowy samochodów. Jedną z jego zalet są niskie koszty obejmujące jedynie paliwo i comiesięczne raty za użytkowanie pojazdu. Decydując się na wypożyczenie auta, nie ponosisz kosztów:

  • ubezpieczenia (w cenie zawarte jest ubezpieczenie OC, AC i NNW),
  • napraw,
  • przeglądów,
  • wymiany części eksploatacyjnych,
  • auta zastępczego w przypadku oddania pojazdu do mechanika.

Po okresie wynajmu możesz wykupić samochód na atrakcyjnych warunkach, uwzględniających rynkową wartość pojazdu. Cena wynajmu średnio- i długoterminowego jest też znacznie bardziej atrakcyjna od tej na wynajem krótkoterminowy.

2. Łatwość zaplanowania wydatków

Decydując się na średnio- lub długoterminowy wynajem samochodu, możemy z góry zaplanować koszty na dłuższy czas – od razu znamy wysokość raty, która będzie niezmienna przez cały okres trwania umowy.

3. Brak dodatkowych obowiązków

Wybierając średnio- lub długoterminowy najem pojazdów, nie musisz martwić się o jego utrzymanie. Zarówno koszty ubezpieczenia, jak i przeglądów czy bieżących napraw leżą w gestii wypożyczalni samochodów. Ty nie musisz się o nic martwić, a w razie awarii samochodu otrzymasz auto zastępcze.

4. Brak obciążenia kredytowego

W przeciwieństwie do rat leasingowych, raty opłacane na wynajem średnio- i długoterminowy samochodu nie wpływają na Twoją zdolność kredytową. Dzięki temu możesz starać się o kredyt na inne inwestycje, a jednocześnie korzystać z nowego i w pełni ubezpieczonego oraz sprawnego technicznie samochodu. Nie musisz także jednorazowo wydawać dużej kwoty pieniędzy na zakup pojazdu na własność.

5. Możliwość zwiększenia liczby klientów

Jeśli prowadzisz firmę i chcesz zwiększyć liczbę obsługiwanych zleceń transportowych i spedycyjnych dla klientów, to wynajem średnio- i długoterminowy jest znakomitym rozwiązaniem. Dzięki niemu możesz zwiększyć zyski i możliwości operacyjne bez ryzykowania dużych pieniędzy.

Zalety wynajmu średnio- i długoterminowego sprawiają, że te ten staje się coraz bardziej popularny, zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Jeśli i Ty chcesz wykorzystać jego atuty, zapraszamy do kontaktu. Partner Cars to sprawdzona wypożyczalnia samochodów osobowych, dostawczych oraz busów z oddziałami na terenie województw: małopolskiego, podkarpackiego i śląskiego. Oferujemy atrakcyjne ceny, elastyczne umowy i bezpieczne oraz komfortowe i sprawne technicznie samochody.