1. Wypożyczalnia Samochodów Partner Cars
 2. >> Blog
 3. >> Wynajem auta na firmę – co warto wiedzieć
Wypożyczenie auta krok po kroku
21 maja 2020
5 zalet średnio- i długoterminowego wynajmu samochodów
17 czerwca 2020
Show all

Wynajem auta na firmę – co warto wiedzieć

Coraz więcej firm zamiast kupować samochód na własność lub zdecydować się na leasing, wybiera wynajem auta na firmę. Jest to interesująca i opłacalna alternatywa, a przedsiębiorców przyciąga dodatkowo minimum formalności i korzystne warunki. Co warto wiedzieć, decydując się na wynajem samochodu na firmę, jakie dokumenty przygotować i jaką opcję wybrać? Jak wygląda procedura krok po kroku? Zapoznaj się z poradnikiem Partner Cars, dzięki któremu wypożyczenie auta na firmę nie będzie mieć przed Tobą żadnych tajemnic!

Poznaj uniwersalne zasady

Część zasad związanych z wynajmem samochodu na firmę dotyczy także osób prywatnych decydujących się na wynajem. Warto pamiętać o tym, że:

 • samochód można zarezerwować osobiście, telefonicznie lub przez internet, podając takie dane, jak: model pojazdu, okres wynajmu, data i godzina oraz miejsce odbioru; często wypożyczalnie umożliwiają podstawienie auta w wybrane miejsce na terenie konkretnej miejscowości;
 • należy poinformować pracowników wypożyczalni, jeśli planujemy wyjazd poza granicę kraju;
 • przed odbiorem pojazdu pobierana jest kaucja, której wysokość zależy od klasy i modelu auta; jeśli auto nie zostanie uszkodzone, otrzymasz ją z powrotem po zakończeniu trwania okresu wypożyczenia;
 • auta są w pełni ubezpieczone (OC, AC, NNW), ale powinieneś dokładnie przeczytać regulamin wypożyczalni, by wiedzieć, w jakich sytuacjach ubezpieczenie ulega wyłączeniu.

W przypadku gdy decydujesz się na wynajem długoterminowy auta osobowego lub dostawczego na użytek firmy, zazwyczaj możesz liczyć na rabaty i negocjować cenę.

Wybierając auto na wynajem dla firmy, weź pod uwagę potrzeby – Twoje lub Twoich pracowników. Jeśli samochód ma służyć do codziennej jazdy po mieście, lepsze będzie auto miejskie albo hatchback niż SUV. Z kolei w przypadku dłuższego wyjazdu, warto postawić na dodatkowe udogodnienia, czyli auto z tempomatem, zapewniające dużo miejsca w środku.

Dokumenty potrzebne do wynajmu samochodu na firmę

Jeśli chcesz wypożyczyć auto na firmę, musisz skompletować określone dokumenty. Są to:

 • dowód osobisty, prawo jazdy,
 • kserokopia zaświadczenia o wpisie u do Ewidencji Działalności Gospodarczej lub odpisu KRS,
 • dokumenty zawierające numer NIP i REGON,
 • ewentualnie upoważnienie do odbioru / wynajmu samochodu.

Przed skorzystaniem z usług konkretnej wypożyczalni warto sprawdzić, czy firma nie nakłada dodatkowych obostrzeń ze względu na wiek kierowcy czy jego staż za kierownicą.

Krótko, średnio i długoterminowy wynajem samochodu na firmę

W zależności od potrzeb możesz skorzystać z opcji wynajmu:

 • krótkoterminowego – od 1 dnia do 31 dni,
 • średnioterminowego – do 12 miesięcy,
 • długoterminowego – od 12 do 24 miesięcy.

Szeroka oferta sprawia, że każdy znajdzie interesujące auto spełniające jego potrzeby, a także wybierze czas trwania umowy. Wynajem krótkoterminowy to świetna opcja w przypadku, gdy czekamy na przyjazd zagranicznego kontrahenta i chcemy odebrać go z lotniska – wówczas warto wybrać auto klasy premium. Z wynajmu krótkoterminowego samochodu na firmę można też skorzystać w przypadku niespodziewanej awarii. Średnio- i długoterminowy wynajem pojazdu to opcja dla tych, którzy:

 • nie chcą kupować samochodu na własność, ponieważ wykorzystują je tylko okresowo lub obawiają się kryzysu gospodarczego,
 • szukają alternatywy dla leasingu, która nie wpłynie na zdolność kredytową,
 • okresowo w ciągu roku mają większy zakres prac.

Częstym rozwiązaniem jest wypożyczenie samochodu dostawczego do realizacji zleceń spedycyjnych i kurierskich.

Wynajem auta na firmę z wypożyczalnią Partner Cars

Klientom z województw małopolskiego, śląskiego i podkarpackiego polecamy wynajem samochodu na firmę na korzystnych warunkach i w atrakcyjnej cenie. Dysponujemy rozbudowaną flotą różnorodnych aut – od miejskich i kompaktowych, przez kombi, aż po marki premium i samochody dostawcze, dzięki czemu spełnimy oczekiwania przedsiębiorców z różnych branż. Jesteśmy elastyczni, cieszymy się dobrymi opiniami klientów, dbając o ich zadowolenie. Zapraszamy!