1. Wypożyczalnia Samochodów Partner Cars
  2. >> Blog
  3. >> Kraków – gdzie wybrać się samochodem w Małopolsce?
Hyundai – dlaczego warto zdecydować się na wynajem tej marki?
2 września 2020
Jak zwiedzać Kraków samochodem?
22 września 2020
Show all

Mieszkasz w Krakowie i szukasz ciekawych miejsc do zwiedzania w jego okolicy? Jest sporo atrakcyjnych lokalizacji, do których można dotrzeć samochodem. Dobrze wybrać się na wycieczkę, dzięki której odpoczniemy od gwaru miasta.

Jakie miejsca warto odwiedzić?

  • Pustynia Błędowska – miejsce jest zlokalizowane niecałe 50 km od Krakowa. Blisko pustyni jest kilka punktów widokowych – Róża Wiatrów, wzgórze Czubatka oraz wzgórze Dąbrówka. Róża Wiatrów to miejsce, w którym pospacerujemy po piasku i zasięgniemy wiedzy na temat fauny i flory pustyni. Wyżej położone jest wzgórze Dąbrówka, jednak najbardziej rozległy widok będziemy oglądać ze wzgórza Czubatka.
  • Rezerwat Kozie Kąty i las Bronaczowa – położony 25 km od centrum Krakowa. Zachęcamy do wycieczki po leśnej ścieżce – pieszo lub rowerem oraz do odwiedzenia rezerwatu Kozie Kąty. Zielone tereny, otoczone przez rzeki i stawy są bardzo malownicze, w takim miejscu z pewnością odpoczniemy.
  • Zamek Pieskowa Skała – znajduje się 30 km od Krakowa. To piękny, renesansowy zamek, jeden z niewielu tak dobrze zachowanych zabytków z tamtego okresu. Położony jest na skraju Ojcowskiego Parku Narodowego.
  • Dolina Kobylańska – przejazd z Krakowa samochodem to około 20 km. Dolina znana jest z formacji skalnych, pozwalających na górską wspinaczkę. Znajdzie się tu coś również dla osób, preferujących spokojniejsze aktywności – są tutaj liczne trasy spacerowe i rowerowe.
  • Dolina Bolechowicka – położona jest koło 20 km od Krakowa. Jest tu wiele formacji skalnych, zalicza się do nich Brama Bolechowicka. Dolinę przecina jeden główny szlak pieszy. Kiedy wejdziemy na niektóre wzgórza, będziemy mieli okazję podziwiać piękne widoki na doliny, ale również na Kraków.
  • Puszcza Niepołomicka – puszcza zaczyna się 27 km od centralnej części Krakowa. Znajdziemy tu ścieżki spacerowe, biegowe, po lesie można też jeździć rowerem. Teren jest płaski i mało wymagający, więc będzie odpowiedni także dla osób starszych i dzieci. Jeśli jesteśmy w puszczy, warto również odwiedzić Zamek Królewski w Niepołomicach.

Nie musisz wyjeżdżać daleko, żeby odpocząć

Nie trzeba daleko jechać, żeby zobaczyć coś ciekawego i się zrelaksować. Nie masz własnego samochodu lub jest aktualnie w naprawie, a chcesz zorganizować jednodniową wycieczkę? Korzystając z usług wypożyczalni aut Partner Cars, możesz dotrzeć w te wszystkie miejsca. Uzyskasz tam pomoc w wyborze pojazdu, wsparcie w załatwieniu formalności, w dodatku wypożyczalnia oferuje konkurencyjne ceny. Dobrze zorganizowana, bezpieczna wycieczka to świetny sposób na weekendowy odpoczynek.