1. Wypożyczalnia Samochodów Partner Cars
  2. >> Blog
  3. >> Jak zwiedzać Kraków samochodem?
Kraków – gdzie wybrać się samochodem w Małopolsce?
22 września 2020
Zalety wynajmu auta w Krakowie
12 lipca 2021
Show all

Chcesz wynająć samochód, by móc zwiedzać Kraków? Wypożyczalnia samochodów Partner Cars to profesjonalna firma, która posiada nowoczesną flotę oraz zapewnia kompleksową obsługę i korzystne ceny.

O czym należy pamiętać przy wynajmie?

Ceny są zazwyczaj są zależne od klasy pojazdu, a im dłuższy czas wynajmu, tym niższe koszty. Zwykle też uiszcza się depozyt – opłata wynosi 500-2000 zł. Podczas formalizowania transakcji, należy pamiętać o zabraniu ze sobą dokumentów – dowód tożsamości oraz prawo jazdy. Wypożyczalnia Partner Cars pomoże Ci w dokonaniu formalności, a miła i kompetentna obsługa rozwieje wszelkie wątpliwości. 

Zwiedzanie Krakowa samochodem

Jeżeli już dokonaliście wyboru auta, pora na zaplanowanie zwiedzania. Co jednak powinniście mieć na uwadze, poruszając się samochodem po Krakowie? Po pierwsze, należy pamiętać, że wiele atrakcyjnych turystycznie miejsc posiada płatne parkingi. Koszty uiszcza się w dni powszednie od poniedziałku do piątku w godzinach 10-18. Natomiast nocą i w trakcie weekendów można parkować bezpłatnie. Jest to znaczne ułatwienie dla turystów, którzy na zwiedzanie decydują się zazwyczaj w weekendy. Zanim rozpoczniecie zwiedzanie, zorientujcie się, co do tego jak wygląda dojazd w poszczególne miejsca oraz jakie są możliwości parkowania. Poruszanie się w centrum miasta również może nas zaskoczyć, ponieważ są miejsca, do których nie wjedzie się bez specjalnego pozwolenia. Koniecznie pilnujcie, by przestrzegać przepisów związanych z ograniczeniem prędkości – w strefie B wynosi 20 km/h. Jeżeli natraficie na zakorkowane ulice, warto skorzystać z aplikacji, która pozwoli Wam wybrać mniej zatłoczoną trasę i szybciej dotrzeć na miejsce.

Wypożycz samochód i ciesz się zwiedzaniem

Wypożyczalnia Partner Cars oferuje samochody, gwarantujące bezpieczeństwo i komfort jazdy, z punktami odbioru na obszarach województw małopolskiego, śląskiego i podkarpackiego. Warto z niej skorzystać – sprawny i bezpieczny samochód to ważny element podczas planowania wycieczki.