1. Wypożyczalnia Samochodów Partner Cars
  2. >> Blog
  3. >> Masz przeprowadzkę? Wynajmij busa
Wynajem samochodu na ferie zimowe
18 września 2018
Show all

Masz przeprowadzkę? Wynajmij busa

Planujesz w niedługim czasie przeprowadzkę? Jest to dosyć ciężki moment w życiu, który wymaga czasu, cierpliwości i przede wszystkim znakomitej organizacji. Do przewiezienia wszystkich swoich rzeczy możesz wykorzystać własny samochód, skorzystać z usług firmy transportowej lub wynająć busa. Poznaj wady oraz zalety każdego z dostępnych rozwiązań i przekonaj się, że najbardziej korzystna będzie dla Ciebie ostatnia opcja!

Własny samochód do przeprowadzki

Bardzo często ludzie decydują się na wykorzystywanie swojego auta przy przeprowadzce, nie zdając sobie nawet sprawy, jak bardzo niekorzystne jest to rozwiązanie. Po pierwsze taki sposób przewożenia swoich rzeczy może być dobry jedynie w sytuacji, gdy przeprowadzasz się w obrębie tego samego osiedla lub co najwyżej tej samej części miasta oraz gdy posiadasz tylko niewielką ilość walizek i toreb do zabrania. W przeciwnym razie narazisz się na to, że będziesz musiał nawet kilka – kilkanaście razy kursować pomiędzy dwoma adresami.

Jeśli posiadasz jakąś komodę, szafkę czy biurko, lub wszystko razem, jest wysokie prawdopodobieństwo, że nawet po demontażu nie zmieszczą się one do Twojego samochodu (o łóżku czy szafie już nawet nie wspominając). Prędzej czy później będziesz zmuszony do szukania większego środka transportu. Bardzo obciążone auto spala również dużo więcej paliwa, więc jeżeli przeprowadzasz się do innego miasta, przewóz rzeczy swoim samochodem będzie niekorzystny również z punktu widzenia ekonomicznego.

Również w przypadku, gdy posiadasz stare, kilkunastoletnie lub mocno zużyte auto, możesz ewentualnie zastanawiać się nad przewożeniem nim swoich rzeczy w trakcie przeprowadzki. Jednak, gdy Twój samochód jest prosto z salonu albo po prostu jest zaszanowany i w dobrym stanie, nie warto wykorzystywać go przy przeprowadzce.

Przy załadunku walizek, toreb oraz innych drobiazgów z dotychczasowego mieszkania bardzo łatwo nieumyślnie porysować czy nawet wgnieść karoserię. Przy przeprowadzce uszkodzić się może również tapicerka. Nie narażaj swojego samochodu na takie szkody – naprawdę nie warto.

Usługi firm transportowych

Kolejną opcją przy przeprowadzkach, która jest dostępna na rynku, jest skorzystanie z usług firm transportowych. Jest to już znacznie lepsze rozwiązanie niż wykorzystywanie własnego samochodu, jednak nie idealne. Jeśli nie posiadasz olbrzymiej szafy, meblościanki, łóżka o dużych czy niestandardowych wymiarach, sofy i innych wielkogabarytowych mebli, a do tego kilkunastu toreb i walizek, jeszcze raz zastanów się przed skorzystaniem z usług takich firm, ponieważ nie będzie Ci się to opłacało.

Wynajem takich firm jest bowiem bardzo kosztowny – wszystko przez to, że muszą one zapewnić kierowcę, samochód ciężarowy oraz pracowników do noszenia mebli i walizek. Im dłuższa trasa, tym większe koszty takich usług. Jeśli więc nie posiadasz nie wiadomo ile dużych mebli, ubrań i innych części wyposażenia mieszkania, lepiej rozważ inne propozycje.

Wynajem busa – korzyści

Kiedyś wynajem busa nie był popularnym rozwiązaniem. Obecnie coraz częściej ludzie korzystają z takiej usługi, jadąc całą na wakacje czy zapewniając w ten sposób wszystkim gościom transport podczas ważnych uroczystości. Jednak busa można z powodzeniem wykorzystywać także przy przeprowadzkach do transportu mebli, walizek, toreb oraz innych rzeczy.

Są one przeznaczone dla dziewięciu osób oraz dodatkowo posiadają pojemne bagażniki – przeważnie o pojemności 800-1000 litrów. Oznacza to, że spokojnie zmieścisz do nich wszystkie swoje rzeczy i zdemontowane meble.

W porównaniu do przeprowadzki własnym autem, busem będziesz musiał wykonać zdecydowanie mniej kursów, nie zniszczysz własnego samochodu i bez problemu zmieścisz do niego duże gabaryty. Nie zapłacisz jednak za jego wynajem tak dużych pieniędzy, jak w przypadku usług firmy transportowej.

Dodatkową korzyścią takiego rozwiązania jest to, że firmy wypożyczające pojazdy mają w swoich ofertach nawet jednodniowy wynajem busa, a przy dłuższym okresie proponują atrakcyjne zniżki. Jest to więc zdecydowanie najbardziej korzystne rozwiązanie przy przeprowadzce.