1. Wypożyczalnia Samochodów Partner Cars
  2. >> Blog
  3. >> Wynajem samochodu na ferie zimowe
Masz przeprowadzkę? Wynajmij busa
13 września 2018
Wynajem długoterminowy dla firm – idealne rozwiązanie
22 września 2018
Show all

Wynajem samochodu na ferie zimowe

Planujesz wyjazd na ferie zimowe ze swoją rodziną lub przyjaciółmi? Niezależnie od tego, czy nie chcecie/nie możecie pojechać własnym samochodem lub po prostu go nie macie, możecie wszyscy wygodnie pojechać na zasłużony wypoczynek. Wystarczy skorzystać z oferty firm wynajmujących samochody. Sprawdź, jakie korzyści może Ci przynieść takie rozwiązanie!

Wyjazd na zimowe ferie

Wyjazd na ferie zimowe czy jakiekolwiek inne wakacje może być bardzo kłopotliwy, ponieważ potrzebna jest spora ilość rzeczy, które nie zawsze będzie się dało zmieścić we własnym samochodzie.  W zimie dodatkowo dochodzą ciepłe, grube i obszerne ubrania, narty oraz niezbędne do nich wyposażenie. Również, gdy wybieramy się większą grupą osób, podróż na dwa auta staje się uciążliwa i nieopłacalna – oznacza to podwójne wydatki na paliwo oraz podwójne koszty na parkingi.

W trakcie sezonu urlopowego korki, poszukiwania wolnego miejsca postojowego czy wzajemne szukanie siebie na parkingu potrafią uprzykrzyć nawet najpiękniejszy wyjazd na ferie.

Może się również okazać, że nasz samochód nie nadaje się do eksploracji terenów, które mają duże nachylenie drogi.  W takich sytuacjach z pewnością przyda się pojazd z dużym prześwitem i napędem na cztery koła. Choćby z tego powodu warto zdecydować się na wypożyczenie auta.

Samochód z wypożyczalni

Wynajem samochodów jest bardzo popularny poza granicami Polski – także u nas przestaje być uznawany za fanaberię i nie kojarzy się już z luksusem. Obecnie jest to bardzo korzystne rozwiązanie dla większości kierowców pod względem kosztów, wygody oraz bezpieczeństwa.

Większość wypożyczalni oferuje naprawdę bogaty wybór pojazdów z każdej klasy. Kierowca będzie mógł wybierać pomiędzy vanami, autami miejskimi czy kompaktowymi, terenowymi, busami czy nawet limuzynami. Na ferie zimowe najlepiej sprawdzą się duże samochody (aby pomieściły całą rodzinę czy paczkę znajomych oraz ich bagaże) oraz z napędem na cztery koła). Przeważnie im dłuższy okres wynajmu, tym bardziej atrakcyjna oferta wypożyczalni.

Korzyści wynikające z wypożyczenia auta na ferie

Warto rozważyć wynajem samochodu także z innego powodu. Jeśli posiadamy starszy samochód, taki, który wymaga jeszcze wiele prac serwisowych lub gdy po prostu z własnego auta korzystamy rzadko, musimy wziąć pod uwagę problemy eksploatacyjne. Starzejący się olej oraz płyn hamulcowy i chłodniczy, pogarszający się stan ogumienia, blokujące się zaciski układu hamulcowego czy nawet niedoładowany akumulator mogą szczególnie dać się Kierowcy we znaki podczas długiej i wymagającej drogi.

Wyjazd na ferie potrafi znacznie nadwyrężyć domowy budżet, w którym mogą już nie znaleźć się pieniądze na wszystkie niezbędne naprawy pojazdu. Zawsze jednak najważniejsze powinno być bezpieczeństwo pasażerów. Nic więc dziwnego, że wynajem samochodów, szczególnie w okresie zimowych ferii czy letnich wakacji, cieszy się tak ogromną popularnością.

Lepiej nie ryzykować zdrowiem czy nawet życiem swoim i swoich najbliższych. Również holowanie pojazdu, poszukiwanie mechanika, organizacja zastępczego samochodu czy kontaktowanie się z ubezpieczycielem potrafią odebrać nawet kilka dni z wyjazdu i popsuć dobre samopoczucie. Szczególnie, jeśli wybieracie się zagranicę

Wysoki standard usług

Przepisy prawne, duża konkurencja oraz opinie Klientów sprawiły, że wypożyczalnie jak nigdy przedtem dbają o wysoki standard usług. Dostępne modele mają podwyższony standard wyposażenia, co bezpośrednio wpływa na komfort i bezpieczeństwo podróży. Przechodzą również regularne przeglądy techniczne, co jest ogromną zaletą. Wypożyczalnie oferują także pełen zakres ubezpieczenia na okres wynajmu.

Większość modeli oferowanych na wynajem posiadają układy, takie jak ESP czy ASR, które przydadzą się szczególnie w warunkach zimowych na śliskiej powierzchni. W samochodach o podwyższonym standardzie instalowane są też reflektory z lampami ksenonowymi, które przydają się wyjątkowo po zmroku – dzięki nim kierowca znacznie lepiej widzi drogę i otoczenie.

Te wszystkie korzyści jasno pokazują, że warto zdecydować się na wypożyczenie samochodu na ferie zimowe.