1. Wypożyczalnia Samochodów Partner Cars
  2. >> Blog
  3. >> Wynajem auta na weekend – dlaczego warto?
Wynajem aut dla młodych kierowców – czy wiek jest istotny?
21 lutego 2020
odświeżenie samochodu po zimie
Odświeżenie samochodu po zimie w 6 krokach.
19 marca 2020
Show all
wynajem auta na weekend

Wynajem auta na weekend – dlaczego warto?

Chcesz jechać na koncert do innego miasta? A może potrzebujesz komfortowego pojazdu dla kontrahenta? Wynajem auta na weekend to popularna praktyka, która zaspokaja potrzeby zarówno osobiste, jak i zawodowe. Wypożyczenie samochodu na weekend jest powszechnie wykorzystywane do prywatnych podróży i komfortowego przetransportowania gości pojawiających się np. na konferencjach biznesowych.

Wynajem auta na weekend – kiedy warto to zrobić?

Wynajem auta na weekend warto rozważyć w sytuacjach, gdy:

  • Twoje auto ma awarię,
  • chcesz zbudować lepszy wizerunek, np. podczas spotkań biznesowych,
  • planujesz przeprowadzkę i musisz przewieźć rzeczy,
  • chcesz odwiedzić inne miasto.

Wypożyczenie samochodu na 2 lub 3 dni daje całkowitą swobodę przemieszczania się i zmniejsza potencjalne koszty eksploatacji własnego auta. To ciekawe rozwiązanie dla osób, które korzystają z samochodu okazjonalnie – wynajem jest z pewnością bardziej opłacalny niż zakup własnego auta. Można dzięki niemu pojechać na wycieczkę do innego miasta, przetransportować rzeczy z jednej lokalizacji do drugiej lub po prostu zapewnić transport gościom – zwłaszcza zagranicznym. Wypożyczony pojazd przydaje się też przy budowaniu prestiżu i doskonałego wizerunku, więc wykorzystywany jest w sytuacjach zawodowych. W ofercie wielu wypożyczalni – w tym naszej wypożyczalni Partner Cars w Krakowie – pojawia się też wynajem busa na weekend. Taka opcja sprawdzi się przy wyjazdach grup zorganizowanych, niezależnie od ich charakteru.

Wypożyczenie samochodu a wybór modelu

Wybór samochodu na wynajem to często dylemat wynikający z dostępności wielu modeli. Warto rozpatrywać je pod różnymi kryteriami – od podstawowych, tj. np. rodzaj nadwozia, moc silnika czy rodzaj skrzyni biegów. Auto powinno być indywidualnie dopasowane do wymagań, potrzeb i budżetu klienta, ale nie w każdej wypożyczalni można liczyć na profesjonalne doradztwo. Zespół Partner Cars w Krakowie podpowie, jaki model pojazdu najlepiej sprawdzi się na weekend, zaproponuje najkorzystniejsze rozwiązania finansowe i odpowie na wszystkie pytania dotyczące zarówno użytkowania auta, jak i formalności związanych z wynajmem.

Wynajem auta poza granice Polski

Krótkoterminowy wynajem auta, podobnie jak wypożyczenie na dłuższy termin, wiąże się z warunkami, które trzeba spełnić i które są dla każdej wypożyczalni inne. Dotyczą one przede wszystkim wieku kierowcy (min. 21 lat), stażu prawa jazdy (min. 1 rok) oraz określenia lokalizacji – jeśli Twój weekendowy plan obejmuje przekroczenie granicy Polski. Weekendowy wynajem na terenie Polski zazwyczaj nie wymaga podawania dokładnego terytorium jazdy, w niektórych przypadkach nie obowiązuje też limit kilometrów. Koszt wypożyczenia zależy od klasy pojazdu. Jeśli mieszkasz w Krakowie lub okolicach i zależy Ci na sprawnym załatwieniu formalności, a także fachowej obsłudze, skorzystaj z usług wypożyczalni Partner Cars.