1. Wypożyczalnia Samochodów Partner Cars
  2. >> Blog
  3. >> Wynajem auta zimą – co musisz wiedzieć?
jak przygotować samochód do zimy
Jak bezpiecznie jeździć zimą? Poradnik dla kierowców
21 stycznia 2020
Wynajem aut dla młodych kierowców – czy wiek jest istotny?
21 lutego 2020
Show all
Wynajem auta zimą – co musisz wiedzieć?

Wynajem auta zimą – co musisz wiedzieć?

Wynajem auta w zimę budzi Twoje obawy? Niepotrzebnie! Z poradnikiem Partner Cars przekonasz się, że wypożyczenie auta w zimę to znakomity pomysł, dzięki któremu nie będziesz musiał rezygnować z wyjazdu na ferie nawet wówczas, gdy Twój prywatny samochód nieoczekiwanie znajdzie się u mechanika. Dowiedz się, jak przygotować auto do zimy, by zadać istotne pytania naszym naszym pracownikom, i… w drogę!

Wynajem auta w zimę – czy jest się czego bać?

Obawiasz się, że wynajem auta w zimę to zły pomysł i lepiej skorzystać z własnego pojazdu, o który dbamy samodzielnie? Nie masz się czego bać – właściciele wypożyczalni samochodów regularnie poddają swoje pojazdy przeglądom okresowym oraz technicznym, a także, co oczywiste, wyposażają je w opony zimowe, które zapewniają lepszą przyczepność na śliskiej czy ośnieżonej nawierzchni. Przed sezonem zimowym pracownicy wypożyczalni sprawdzają m.in: stan napiecia akumulatora, stan wszystkich płynów eksploatacyjnych, ciśnienie w oponach, tak aby klientów nic nie zaskoczyło w trakcie podróży. Jeśli zatem wiesz, jak jeździć zimą, to nie masz się czego obawiać – szybko jesteś w stanie “wyczuć” inny samochód i sprawnie się nim posługiwać niezależnie od warunków. Wystarczy zachować ostrożność i zdrowy rozsądek, by zimą jeździć nie tylko komfortowo, ale przede wszystkim bezpiecznie.

Wypożyczenie auta zimą i wyjazd zagraniczny? Czemu nie!

Planujesz wynajem auta w zimę na zagraniczny wyjazd na narty? To znakomity pomysł! Niezależnie od kierunku, który wybierzesz, w wypożyczalni otrzymasz auto przystosowane do zimowej aury obfitującej w mróz i śnieg. W niektórych państwach europejskich konieczne jest posiadanie opon zimowych, ale nie masz się czego obawiać – decydując się na auto z wypożyczalni, z pewnością otrzymasz takie z zimowymi oponami, dlatego nie narazisz się na nieprzyjemne konsekwencje w postaci mandatu. Często można wypożyczyć także łańcuchy czy foteliki dla dzieci, dzięki czemu podróż jest bezpieczna dla uczestników w każdym wieku, również tych najmłodszych. Bardzo często w okresie zimowym klienci korzystają z możliwości wynajmu dodatkowego wyposażenia takiego jak: łańcuchy śniegowe, bagażnik (box) dachowy czy foteliki dla dzieci, dzięki czemu podróż jest bezpieczna dla uczestników w każdym wieku, również tych najmłodszych.

Wynajem auta w zimę z Partner Cars!

Nie masz odpowiedniego samochodu na trudne warunki i dlatego szukasz wypożyczalni, która oferuje wynajem bezpiecznego auta na zimowy wyjazd, wyposażonego we wspomaganie kierownicy i opony zimowe? Postaw na wypożyczalnię samochodów Partner Cars z oddziałami w wielu miastach południowej Polski, takich jak Kraków czy Rzeszów. U nas wypożyczenie auta w zimę trwa zaledwie moment, a Ty możesz się cieszyć z bezpiecznej jazdy niezależnie od warunków. Zachęcamy do wizyt w naszych oddziałach lub do rezerwacji wybranego samochodu przez internet. Dysponujemy szeroką gamą aut z obszernym bagażnikiem, w którym zmieszczą się wszystkie walizki. Zapraszamy do kontaktu!