1. Wypożyczalnia Samochodów Partner Cars
  2. >> Blog
  3. >> Zalety wynajmu auta w Krakowie
Jak zwiedzać Kraków samochodem?
22 września 2020
przekazanie kluczy do auta w wypożyczalni
Czy 18 latek może wynająć samochód?
13 czerwca 2024
Show all

Słysząc o wynajmie auta, pierwszą myślą wielu osób jest wypożyczenie luksusowego pojazdu, na przykład na wieczór panieński lub z okazji ślubu. W rzeczywistości jest jednak inaczej – wynająć auto można także na co dzień i wcale nie musi się to wiązać z dużym kosztem. Warto także podkreślić, że wynajem aut to szereg korzyści płynących z ich użytkowania, jak na przykład duża elastyczność pod względem czasu wynajmu lub szeroki wybór pojazdów w wypożyczalni.

Czym jest wynajem samochodu?

Wynajem samochodów można określić jako dzierżawę pojazdów na określony czas, za określoną z góry cenę. Wynajmu samochodu można dokonać zarówno na kilka dni, jak i na okres kilku miesięcy lub lat. Zawarta między wynajmującym a wypożyczalnią umowa określa czas trwania wynajmu, cenę lub miesięczną ratę, a przy wynajmie długoterminowym szacowany przebieg pojazdu. Poza wspomnianą w umowie opłatą nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów związanych np.z przeglądem auta lub z sezonową wymianą opon.

Samochód “zapasowy”

Niekorzystne sytuacje losowe zdarzają się każdemu z nas. Może zdarzyć się tak, że auto ulegnie awarii w najmniej oczekiwanym momencie, na przykład tuż przed ważnym wyjazdem służbowym lub podróżą na wakacje z rodziną. W zależności od usterki naprawa pojazdu może trwać od kilku dni do nawet kilku tygodni, jednak nie oznacza to, że musisz zrezygnować ze swoich planów! Jeśli Twoje ubezpieczenie nie obejmuje samochodu zastępczego, a Ty mieszkasz w Krakowie, to wynajem auta jest doskonałym rozwiązaniem! Wypożyczalnia aut w Krakowie Partner Cars zapewnia szereg różnych pojazdów, które możesz wynająć „od ręki” – dzięki temu będziesz mógł zrealizować swoje plany i dotrzeć dokładnie w zaplanowane miejsce.

Niższe koszty utrzymania pojazdu

Pewnym minusem posiadania własnego auta są koszty związane z jego utrzymaniem. Nie mamy tutaj na myśli jedynie kosztów paliwa czy gazu, ale także cenę ubezpieczenia pojazdu, regularny przegląd i ewentualne naprawy samochodu oraz wymianę opon na przełomie sezonów. Z tego względu koszty w skali roku są naprawdę duże, dlatego jeśli nie korzystasz z auta na co dzień, może okazać się to zupełnie nieopłacalne dla Ciebie. Niemniej jednak nie oznacza to, że nie zdarzają się sytuacje, kiedy auto rzeczywiście jest nam potrzebne. Wtedy z pomocą przychodzi wypożyczalnia samochodów w Krakowie Partner Cars – oferujemy zarówno wynajem kilkudniowy, jak i na dłuższy okres. Wszystko zależy jedynie od Twoich potrzeb, dlatego wypożyczenie auta w takich sytuacjach to strzał w dziesiątkę!

Maksymalne dopasowanie

Kupując własny samochód liczymy się z tym, że zapewne będziemy go używać przez kilka, a nawet może kilkanaście najbliższych lat. Przez ten czas auto się niszczy, ulega awariom i usterkom, w efekcie czego jego wartość maleje. Decydując się na wynajem długoterminowy samochodu, masz możliwość wyboru pojazdu dopasowanego do Twoich preferencji pod każdym względem, również wizualnym, a jeśli jednak nie spełni on Twoich oczekiwań, wraz z zakończeniem umowy możesz go wymienić na inny model. Dzięki temu, co kilka miesięcy lub lat możesz cieszyć się nowym samochodem, który będzie Cię satysfakcjonował pod każdym aspektem. Wynajem samochodu to też szczególnie polecane rozwiązanie dla fanów motoryzacji, którzy lubią testować nowe pojazdy i z tego powodu często zmieniają swoje samochody.

Wynajem większych aut

Podróżowanie w większej grupie jest z pewnością o wiele ciekawsze niż w pojedynkę. Jeśli jednak wybierasz się na wakacje z kilku lub kilkunastoosobową grupą, jesteście zmuszeni odbyć podróż na kilka aut, co niestety wiąże się z wyższymi wydatkami poniesionymi za paliwo. Problem może się pojawić także w sytuacji, jeśli tylko jedna osoba w grupie ma prawo jazdy. Na szczęście istnieje proste rozwiązanie tego problemu, czyli wynajem auta, które pomieści więcej niż 5 osób – dzięki temu bez problemu udacie się w podróż jednym samochodem, gdziekolwiek zapragniecie. W ofercie wypożyczalni aut w Krakowie Partner Cars znajdują się pojazdy zarówno 7, jak i 9-osobowe – liczbę miejsc możesz dopasować do swojej grupy.

Elastyczna umowa

Potrzebujesz auta na kilkudniowy wypad za miasto? A może preferujesz wynajem długoterminowy? Niezależnie od swoich potrzeb w wypożyczalni aut w Krakowie możesz wybrać dowolny pojazd na dowolny okres! Elastyczny jest także rodzaj wypożyczonego auta – jeżeli chcesz się dostać jedynie z punktu A do punktu B, polecamy nasze nieduże, ekonomiczne auta w korzystnej cenie. Jeśli wypożyczasz samochód na ważną okazję, np. na ślub, warto zdecydować się na modele o wysokiej klasie, które z pewnością zrobią wrażenie na Twoich gościach.

Duża elastyczność pod względem wyboru pojazdu oraz rodzaju umowy sprawia, że wynajem aut cieszy się coraz większą popularnością.

Turyści z Krakowa

Kraków to jedno z najbardziej turystycznych miast w Polsce. Aby podczas kilkudniowego wypadu móc zobaczyć jak największą ilość atrakcji, warto zapewnić sobie sprawną komunikację. Oczywiście możemy się poruszać komunikacją miejską, jednak jeśli na wypad wybraliśmy się z rodziną, w tym z małymi dziećmi, może to być nieco kłopotliwe rozwiązanie. Dodatkowo wiele ciekawych atrakcji położonych jest w dużej odległości od siebie, a często poza centrum miasta. Z tego powodu warto zdecydować się na wynajem samochodu w Krakowie na kilka dni, dzięki czemu będziesz mógł cieszyć się urokami miasta bez ograniczeń. W swojej ofercie posiadamy zarówno niewielkie, kompaktowe auta, jak i te większe 7-9 osobowe – dzięki temu możesz skorzystać z naszych usług niezależnie od tego, jak dużą grupą zwiedzasz miasto.

Wypożyczenie samochodu dla firmy

Długoterminowy wynajem auta wiąże się także z szeregiem korzyści dla firm. Wypożyczenie auta zarówno przez mniejsze przedsiębiorstwa, jak i duże korporacje charakteryzuje się wieloma zaletami – pierwszą z nich są przede wszystkim stałe koszty. Tak jak wspominaliśmy wcześniej, utrzymanie własnego samochodu lub firmowego wiąże się z dużymi, często nieregularnymi kosztami wynikającymi z naprawy i konserwacji pojazdu. Wynajmując auto mamy określone w umowie stałe koszty, które można wpisać do miesięcznego budżetu firmy. Kolejną korzyścią jest brak ryzyka spadku wartości pojazdu – dzięki temu po zakończeniu umowy najmu zwraca się samochód do wypożyczalni, nie martwiąc się o ewentualne straty związane ze sprzedażą auta.

Podsumowanie

Reasumując – wypożyczenie auta, zarówno krótko, jak i długoterminowo, wiąże się z wieloma korzyściami, które pozwalają na swobodne korzystanie z pojazdu w dowolnym okresie. Wynajem samochodu w Krakowie to proste rozwiązanie dla osób, które nie są obecnie w stanie utrzymać własnego auta lub po prostu go nie potrzebują na co dzień, a jedynie okazjonalnie.

W naszej wypożyczalni aut w Krakowie oferujemy szeroki wybór pojazdów w atrakcyjnych cenach, dzięki czemu każdy nasz klient z pewnością znajdzie ofertę odpowiadającą swoim oczekiwaniom i potrzebom. Pragniemy także podkreślić, że wszystkie auta, jakie oferujemy są nowe, maksymalnie 3-letnie oraz posiadają aktualne przeglądy, co jest gwarancją bezpieczeństwa i komfortu jazdy.