1. Wypożyczalnia Samochodów Partner Cars
 2. >> Blog
 3. >> 5 porad, jak korzystnie wynająć samochód na weekend
Wynajem długoterminowy auta czy leasing – co lepsze?
12 marca 2019
7 porad jak wynająć samochód za granicą
24 kwietnia 2019
Show all

5 porad, jak korzystnie wynająć samochód na weekend

Chcesz wyjechać za miasto, ale nie masz własnego samochodu? Postaw na korzystny wynajem auta na weekend, który rozwiąże Twój problem w mgnieniu oka. Nie wiesz, jak to zrobić i na co zwracać uwagę, by wybrać uczciwą ofertę? Mamy dla Ciebie 5 porad, dzięki którym dowiesz się, jak wybrać najtańszy i najlepszy wynajem samochodu na weekend! Dzięki Partner Cars nie popełnisz żadnego błędu.

Auto – najlepszy środek transportu

Nie wszędzie możemy dojechać środkiem komunikacji miejskiej, pociągiem czy autobusem – są rejony naszego kraju, do których dotrzemy jedynie samochodem. Jeśli nie mamy własnych czterech kółek, warto zastanowić się nad skorzystaniem z usług wypożyczalni. Gdy jednak postawimy już na wynajem krótkoterminowy aut, musimy wiedzieć także, na co zwracać uwagę, by zapłacić jak najmniej, a skorzystać jak najwięcej i przy okazji nie dać się oszukać. Jeśli jesteś prawdziwym żółtodziobem i nigdy nie decydowałeś się na wynajem auta na weekend, skorzystaj z porad Partner Cars.

1. Cennik wynajmu aut – ważny, ale czy najważniejszy?

Zazwyczaj pierwszy aspekt, na który zwracamy uwagę, decydując się na skorzystanie z jakiejś usługi, to cena. W przypadku wypożyczenia auta na weekend cennik wynajmu samochodów jest istotny, ale nie najważniejszy. To, że zapłacimy bardzo mało, nie oznacza, że dostaniemy sprawny, a przede wszystkim bezpieczny samochód. Dlatego też stawiając na wynajem auta na weekend, warto zapoznać się z pełną ofertą wypożyczalni i oprócz ceny zweryfikować także inne aspekty, np. dodatkowe opłaty. Wiele firm stosuje wyższe ceny dla osób o krótkim stażu za kierownicą, jak i dla osób młodych. Zanim wybierzesz konkretną ofertę, sprawdź, czy nie napotkasz na takie dodatkowe koszty. Jeśli obowiązuje weekendowa promocja, dokładnie przeczytaj jej regulamin, by nic Cię nie zaskoczyło. Zweryfikuj także wysokość kaucji oraz udziału własnego w ewentualnej szkodzie. a  także swoje potrzeby – zazwyczaj im bogatsza wersja auta, tym wyższy koszt wynajmu i kaucja. Na weekendowy wyjazd z pewnością nie potrzebujesz Audi ani BMW, wystarczy tańszy, ale ubezpieczony i komfortowy pojazd.

2. Wynajem auta na weekend – poznaj opinie Klientów

Jeśli przed wyjazdem szukasz najbardziej korzystnych ofert gwarantujących wynajem samochodu na weekend, zwróć uwagę także na opinie Klientów danej wypożyczalni, które znajdziesz na stronie internetowej czy w mediach społecznościowych. W ten sposób zweryfikujesz uczciwość firmy, a czasami także stan techniczny oraz wizualny wynajmowanych samochodów. Jeśli Klienci nie byli zadowoleni z usług czy wyposażenia pojazdu, z pewnością się o tym dowiesz. Tu nie ma taryfy ulgowej.

3. Przed podpisaniem umowy dokładnie obejrzyj auto

Zanim podpiszesz umowę, skrupulatnie zweryfikuj stan wypożyczanego auta. Istnieje ryzyko, że osoba, która wynajmowała je przed Tobą, nie zgłosiła usterek. Jeśli Ty także tego nie zrobisz przed podpisaniem umowy, pracownicy wypożyczalni mogą obciążyć Cię ewentualnymi kosztami naprawy, zatrzymując np. kaucję. Jeśli nie chcesz płacić za czyjąś nieuczciwość, dla własnego bezpieczeństwa obejrzyj auto zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz i poinformuj obsługę, jeśli zauważysz:

 • ubytki lakieru, rysy, zadrapania i odryski,
 • uszkodzenia szyb, zabridzenia tapicerki, braki w elementach wyposażenia pojazdu,
 • inne usterki.

4. Dokładnie przeczytaj umowę i regulamin wypożyczalni

Wynajem auta na weekend wymaga podpisania umowy i zapoznania się z regulaminem wypożyczalni. Dla własnego bezpieczeństwa warto dokładnie przeczytać oba dokumenty, by mieć świadomość, jakie konsekwencje mogą nas czekać w razie naruszenia obowiązujących zasad. Z umowy dowiesz się:

 • czy wypożyczalnia ustala limit kilometrów, a jeśli tak, to ile wynosi opłata za jego przekroczenie,
 • jaki jest stan wypożyczanego auta,
 • w jakim miejscu odbierzesz samochód i gdzie należy go zostawić,
 • czy otrzymasz dodatkowe wyposażenie, np. fotelik samochodowy lub łańcuchy zimowe.

5. Wybierz model dopasowany do potrzeb

Wynajem auta na weekend powinien być jak najtańszy. Jeśli zatem kusi Cię, by wypożyczyć luksusowe auto na wypad nad morze lub jezioro, lepiej zrezygnuj z tego pomysłu. Niepotrzebnie przepłacisz, podczas gdy w zupełności wystarczy Ci mniejszy, ale odpowiednio wyposażony samochód, w którym znajdziesz:

 • klimatyzację,
 • niezbędne systemy bezpieczeństwa,
 • elektrycznie sterowane szyby i lusterka,
 • radio CD lub USB umilające podróż.

Warunkiem koniecznym jest weryfikacja ubezpieczenia – tylko wynajem auta na weekend z wykupionym OC pozwala Ci spokojnie podróżować bez ponoszenia ryzyka w razie kolizji czy nieszczęśliwego wypadku.

Wynajem samochodu na weekend tylko z Partner Cars

Jeśli szukasz uczciwej wypożyczalni oferującej wynajem auta na weekend, skorzystaj z oferty Partner Cars. Proponujemy korzystny, krótkoterminowy wynajem samochodów:

 • bez limitu kilometrów (już od drugiej doby najmu),
 • ze zwrotną kaucją,
 • sprawnych, ubezpieczonych i regularnie serwisowanych,
 • komfortowych i odpowiednio wyposażonych.

Nasze punkty odbioru aut znajdziesz w województwach:

 • małopolskim,
 • śląskim,
 • podkarpackim.

Zapraszamy do kontaktu i rezerwacji online!